Dřevěné fasády

V naší nabídce naleznete široký výběr dřevěných fasád
z různých materiálů i rozměrů.

Náš odborný personál Vám pomůže s výběrem
toho nejvhodnějšího řešení pro Vás.

90 % produktů pro Vás máme skladem s možností okamžitého odběru.

 
Prohlédnout katalog

Zapadní-cedr_6-600×300
Fasadni-profily_Image_1-1-600×300
fasady-600×300


Accoya

Accoya

Modifikované dřevo budoucnosti s mimořádnými vlastnostmi, jako je rozměrová stálost, odolnost a opracovatelnost. Tyto vlastnosti se shodují s vlastnostmi nejtrvanlivějších tropických dřevin a v mnoha okolnostech je i překonávají. Dřevo Accoya® se rychle stává oblíbeným materiálem pro fasády a lze ho použít prakticky pro cokoliv. Garance životnosti minimálně 25 let. Hustota dřeva: cca 520 kg/m3.


Západní červený cedr

Západní červený cedr

Extrémně trvanlivá dřevina, která při minimální údržbě slouží po mnoho let. Je uznávaná pro svůj vzhled, houževnatost, nízkou hmotnost, izolační schopnosti a rozměrovou stabilitu. Pro montáž používejte zásadně spojovací prostředky vyrobené z nerezové oceli (ne obyčejné ocelové nebo galvanicky upravené upevňovací prvky). Hustota dřeva: 340–460 kg/m3.


Skandinávská thermoborovice

Skandinávská thermoborovice

Jedná se o skandinávskou borovici, která prochází speciální tepelnou úpravou při teplotách okolo 200 °C. Tato úprava výrazně zlepšuje životnost materiálu. Při tomto procesu jsou zničeny prakticky všechny biologické látky. Díky thermo úpravě téměř nedochází k rozměrovým dilatacím, dřevo nenapadají škůdci a ani dřevokazné houby. Thermowood ale není odolný proti UV záření, které způsobuje časem zašednutí materiálu. Pokud chceme šednutí omezit, musíme používat ošetření s pigmentem. Hustota dřeva: 440–470 kg/m3.


Evropský modřín

Evropský modřín

Kvalitní středoevropské dřevo se světle nahnědlou až načervenalou barvou. Charakteristické také pro přítomnost tmavých suků a vysokou odolnost vůči povětrnostním vlivům a mechanickému poškození. Profily bez povrchové úpravy získají po čase stříbrošedý patinový vzhled. Příznivý poměr kvality a ceny řadí evropský modřín k velmi žádaným materiálům. Hustota dřeva: 550–590 kg/m3.


Sibiřský modřín

Sibiřský modřín

Kvalitní sibiřské dřevo se světle nahnědlou až načervenalou barvou. Charakteristické přítomností dobře zarostlých suků a vysokou odolností vůči povětrnostním vlivům a mechanickému poškození. Profily bez povrchové úpravy získají po čase stříbrošedý patinový vzhled. Díky pomalému růstu a hustým letokruhům se jedná o dřevinu vhodnou pro venkovní použití. Hustota dřeva: 630–680 kg/m3.


Smrk tuzemský

Smrk tuzemský

Kvalitní středoevropské dřevo se světlým zbarvením. Charakteristická je přítomnost menších suků a dřevo je odolné proti povětrnostním vlivům. Profily bez povrchové úpravy získávají po čase stříbrošedý patinový vzhled.


Borovice

Borovice

Kvalitní středoevropské dřevo s výraznými letokruhy a světlou nažloutlou barvou. Charakteristické přítomností větších suků a vysokým obsahem pryskyřice, který napomáhá k dobré odolnosti vůči povětrnostním vlivům. Profily bez povrchové úpravy získají po čase stříbrošedý patinový vzhled. Hustota dřeva: cca 520 kg/m3.


Galerie