V naší nabídce najdete široké spektrum dřevin, profilů, délek a provedení terasových prken. Můžete vybírat z tuzemských i exotických dřevin, teras  z modifikovaného dřeva. Novinkou jsou designové dřevěné dílce s povrchovou fólií švýcarské výroby. Součástí kompletní nabídky je příslušenství, montážní návody, čistící a nátěrové hmoty, ale i servis.

Pokud plánujete stavbu terasu a potřebujete pomoc s výpočtem materiálu, vyzkoušejte nás praktický konfigurátor, který Vás krok za krokem provede výběrem materiálu až po možnost objednání.

Accoya

Produkt, který se vyrábí metodou acetylace borovice Radiata Pine, tedy chemickou modifikací dřeva bez použití biocidních látek. Výsledkem je dřevo s mimořádnými vlastnostmi, jako je rozměrová stálost a odolnost.

Fava Amargosa

Původ dřeviny Jižní Amerika. Hustota dřeviny 750 – 890 kg/m³. Vysoce tvrdá, odolná exotická dřevina. Prkna sušená na vlhkost 16 – 18 %. Hnědožluté zbarvení dřeviny se žlutozelenými žíhanými proužky.

Bangkirai

Původ dřeviny Jihovýchodní Asie. Hustota dřeviny 850-1150 kg/m³. Vysoce tvrdé, těžké a trvanlivé dřevo. Prkna vzduchosuché s vlhkostí cca 18-25%. Světle až po hnědavé zbarvení dřeviny.

Evropský modřín

Tyto terasy jsou charakteristické výraznou kresbou a přítomností tmavých suků. Vysoce trvanlivé dřevo s hustotou 550 - 590 kg/m³ s příznivým poměr kvality a ceny.  Nekomplikovaná montáž řadí evropský modřín k žádaným materiálům. Světle nahnědlé až načervenalé zbarvení dřeviny (postupem času dostává patinový stříbrošedý vzhled).

Douglaska

Dřevo z oblasti střední Evropy. Jedná se o kvalitní dřevinu s výraznou kresbou a hustotou cca 550 - 590 kg/m³.  Pro douglasku je charakteristická přítomnost velkých suků a zvýšený obsah pryskyřice. Načervenalé zbarvení dřeviny (postupem času dostává patinový stříbrošedý vzhled).

Sibiřský modřín

Prkna s vysokou houževnatostí pro každého. Vysoce trvanlivé dřevo s hustotou cca 600 kg/m³ odolává i extrémním teplotním výkyvům až do -50 °C. Díky pomalému růstu a hustým letokruhům má dřevina výbornou mechanickou odolnost. Světle žlouté až načervenalé zbarvení dřeviny se přirozeně mění na patinově stříbrošedé

Thermoborovice

Bezúdržbové, trvanlivé dřevo s hustotou cca 450 - 470 kg/m³ pocházející ze Skandinávie. Speciální tepelná úprava (při cca 200 °C) zvyšuje odolnost proti škůdcům a dřevokazným houbám. Dřevo je rozměrově velmi stálé (dochází k min. dilatacím) oproti prknům bez thermo úpravy. Karamelově hnědé zbarvení dřeviny postupem času bez ošetření šedne.

FLOOVER

Floover představuje novou generaci terasových dílců, které jsou ideálním spojením vlastností přírodních a moderních materiálů. Terasové dílce švýcarského výrobce FLOOVER splňují požadavky náročných zákazníků, kteří preferují přírodní dřevěná prkna a současně chtějí věnovat minimum času údržbě a péči. Terasové dílce z thermoborovice s ochrannou vrchní polypropylenovou fólií jsou odolné proti otěru, UV záření a současně si zachovávají vzhled přírodního dřeva.

Borovice

Dřevo z oblasti střední Evropy je charakteristické výraznou kresbou letokruhů a přítomností větších suků. Jedná se o dřevinu s hustotou cca 520 kg/m³. Vyhledávaná varianta teras pro svou solidní živostnost a nízkou pořizovací hodnotu, světle nažloutlé zbarvení dřeviny se postupem času ztrácí a prkna dostávají patinově stříbrošedý vzhled.