V naší nabídce najdete široké spektrum dřevin, profilů, délek a provedení terasových prken. Můžete vybírat z tuzemských i exotických dřevin, teras  z modifikovaného dřeva. Novinkou jsou designové dřevěné dílce s povrchovou fólií švýcarské výroby. Součástí kompletní nabídky je příslušenství, montážní návody, čistící a nátěrové hmoty, ale i servis.

Accoya

Produkt, který se vyrábí metodou acetylace borovice Radiata Pine, tedy chemickou modifikací dřeva bez použití biocidních látek. Výsledkem je dřevo s mimořádnými vlastnostmi, jako je rozměrová stálost a odolnost.

Fava Amargosa

Původ dřeviny Jižní Amerika. Hustota dřeviny 750 – 890 kg/m³. Vysoce tvrdá, odolná exotická dřevina. Prkna sušená na vlhkost 16 – 18 %. Hnědožluté zbarvení dřeviny se žlutozelenými žíhanými proužky.

Bangkirai

Původ dřeviny Jihovýchodní Asie. Hustota dřeviny 850-1150 kg/m³. Vysoce tvrdé, těžké a trvanlivé dřevo. Prkna vzduchosuché s vlhkostí cca 18-25%. Světle až po hnědavé zbarvení dřeviny.

Garapa

Vysoce tvrdé, těžké a trvanlivé dřevo s hustotou 850–950 kg/m³. Pochází z jižní a střední Ameriky. Citronově žluté zbarvení, se stárnutím dřeviny se barva stává světle hnědou, z některých úhlů pohledu se může objevit nevýrazný proužek. Dodávaná prkna jsou předsušena na vlhkost cca 16 %.

Massaranduba

Vysoce tvrdé, těžké a trvanlivé dřevo s hustotou 1100 - 1200 kg/m³ . Pochází z jižní a střední Ameriky s červenohnědým zbarvením. Dodávaná prkna jsou předsušena na vlhkost 16 - 18 %.

Evropský modřín

Tyto terasy jsou charakteristické výraznou kresbou a přítomností tmavých suků. Vysoce trvanlivé dřevo s hustotou 550 - 590 kg/m³ s příznivým poměr kvality a ceny.  Nekomplikovaná montáž řadí evropský modřín k žádaným materiálům. Světle nahnědlé až načervenalé zbarvení dřeviny (postupem času dostává patinový stříbrošedý vzhled).

Douglaska

Dřevo z oblasti střední Evropy. Jedná se o kvalitní dřevinu s výraznou kresbou a hustotou cca 550 - 590 kg/m³.  Pro douglasku je charakteristická přítomnost velkých suků a zvýšený obsah pryskyřice. Načervenalé zbarvení dřeviny (postupem času dostává patinový stříbrošedý vzhled).

Sibiřský modřín

Prkna s vysokou houževnatostí pro každého. Vysoce trvanlivé dřevo s hustotou cca 600 kg/m³ odolává i extrémním teplotním výkyvům až do -50 °C. Díky pomalému růstu a hustým letokruhům má dřevina výbornou mechanickou odolnost. Světle žlouté až načervenalé zbarvení dřeviny se přirozeně mění na patinově stříbrošedé

Thermoborovice

Bezúdržbové, trvanlivé dřevo s hustotou cca 450 - 470 kg/m³ pocházející ze Skandinávie. Speciální tepelná úprava (při cca 200 °C) zvyšuje odolnost proti škůdcům a dřevokazným houbám. Dřevo je rozměrově velmi stálé (dochází k min. dilatacím) oproti prknům bez thermo úpravy. Karamelově hnědé zbarvení dřeviny postupem času bez ošetření šedne.

FLOOVER

Nová generace designových terasových dílců je ideálním spojením vlastností přírodních a moderních materiálů. Terasové dílce švýcarského výrobce FLOOVER splňují požadavky náročných zákazníků, kteří preferují přírodní dřevěná prkna a současně chtějí věnovat minimum času údržbě a péči. Terasové dílce z thermoborovice

Borovice

Dřevo z oblasti střední Evropy je charakteristické výraznou kresbou letokruhů a přítomností větších suků. Jedná se o dřevinu s hustotou cca 520 kg/m³. Vyhledávaná varianta teras pro svou solidní živostnost a nízkou pořizovací hodnotu, světle nažloutlé zbarvení dřeviny se postupem času ztrácí a prkna dostávají patinově stříbrošedý vzhled.