Dřevěné fasády představují návrat k dávno vyzkoušenému modelu obložení domů nebo jeho části, které má řadu výhod. Dřevěná fasáda zajistí elegantní a atraktivní vzhled domu Vašeho domu, dodá mu na jedinečnosti a originalitě. Lze jej velmi dobře kombinovat kamenem, keramikou a dalšími materiály. Je to nadčasový materiál.
S dřevěnými obklady je fasáda krásně provětrávaná, dřevo reaguje na okolní prostředí. Výhodou je termoregulace, v létě dům ochlazují a vytvářejí příjemný chládek, v zimě naopak účinně izolují a nenechají unikat tepelnou energii ven.
V naší nabídce najdete fasádní profily v řadě provedení a profilů, vybírat můžete z dřevin: Accoya, Západní červený cedr, Skandinávska thermoborovice, Evropský modřín, Sibiřský modřín, Borovice, Smrk.

Pokud chcete dlouhodobě zachovat původní vzhled dřeva, je vhodné jej pravidelně ošetřovat námi doporučenými přípravky min. 1krát ročně. Prkna jinak postupně získají patinově stříbrošedý vzhled. První ošetření prken by se mělo provádět před montáží z obou stran profilu. Pro zpomalení oxidace (šednutí dřeviny) doporučujeme ošetřit dřevo vhodnými prostředky. Časem se na dřevě mohou objevit povrchové vlasové trhlinky, které jsou přirozenou vlastností dřeva (reakce na změny venkovní teploty a vlhkost vzduchu).Více o ochraně údržbě dřevěných fasád najdete v našem katalogu

Montáž dřevěné fasády je pro zručné tesaře, truhláře, montážníky nebo i kutily v celku jednoduchou záležitostí. Důležitou a nezbytnou věcí je mít od architekta či projektanta odborně zpracovanou přesnou skladbu roštu, izolačních vrstev a konečnou skladbu fasády včetně požadovaných detailů. Každý projekt fasády by měl být postaven tak, aby byl rosný bod v místech, kde nemůže udělat škody, tj. měl by být mimo izolaci a tam, kde může být dobře odvětráván. S tím souvisí i nutnost dodržení projektu při realizaci a také použití vhodných a pro tyto účely schválených materiálů – izolací, hmoždinek, šroubů, dřevěných profilů a dalších.