Moderní terasové profily jsou vyrobené patentovaným procesem z bambusových vláken a příměsi pryskyřice. Bambusová vlákna mají přirozeně vysokou hustotu a pryskyřice vlákna bambusu impregnuje. Patentovaný způsob tepelného zpracování vytváří z bambusových vláken jeden z nejtvrdších a nejtrvanlivějších materiálů na trhu. Výsledkem jsou exkluzivní, odolné, rozměrově stabilní bambusové profily se systémem pero-drážka pro precizní a rychlou instalaci všech venkovních teras.

Bambus je rychlerostoucí dřevo s minimální zátěží na životní prostředí. Sklízí se tyče o průměru cca 8 - 18 cm a výšce až 30 m a to v rozmezí 5 - 6 let, kdy jsou stonky dostatečně tvrdé a současně nedochází k devastaci bambusových polí.

Společnost dasso group, která dodává bambusové profily na světový trh již od roku 1993, je specializovaná na výrobu a zpracování.

Terasový systém dasso

Bambusové profily dasso jsou již při výrobě naimpregnovány ochranným olejem. Protože se jedná o přírodní produkt, vzhled se může lišit zrnitostí či odstínem barvy. Díky výrobní technologii je následná údržba po montáži minimální. Profily dasso mají svou charakteristickou barvu, která v závislosti na intenzitě dopadajícího UV záření způsobuje zesvětlení. K prvním barevným změnám může dojít již krátce po montáži. Bez pravidelné údržby pigment časem zešedne do pěkné stříbrné patiny stejně jako každé tvrdé dřevo vystavené slunečnímu záření.

dav

Ukázka přirozeného stárnutí bambusových profilů

XTR.1
CTECH.1

Nový

Před údržbou

Po údržbě

Nový

Před údržbou

Po údržbě