Moderní terasové profily jsou vyrobené patentovaným procesem z bambusových vláken a příměsi pryskyřice. Bambusová vlákna mají přirozeně vysokou hustotu a pryskyřice vlákna bambusu impregnuje. Patentovaný způsob tepelného zpracování vytváří z bambusových vláken jeden z nejtvrdších a nejtrvanlivějších materiálů na trhu. Výsledkem jsou exkluzivní, odolné, rozměrově stabilní bambusové profily se systémem pero-drážka pro precizní a rychlou instalaci všech venkovních teras.

Bambus je rychlerostoucí dřevo s minimální zátěží na životní prostředí. Sklízí se tyče o průměru cca 8 – 18 cm a výšce až 30 m a to v rozmezí 5 – 6 let, kdy jsou stonky dostatečně tvrdé a současně nedochází k devastaci bambusových polí.

Společnost Dasso Group, která dodává bambusové profily na světový trh již od roku 1993, je specializovaná na výrobu a zpracování.

Terasový systém Dasso

Bambusové profily Dasso jsou již při výrobě naimpregnovány ochranným olejem. Protože se jedná o přírodní produkt, vzhled se může lišit zrnitostí či odstínem barvy. Díky výrobní technologii je následná údržba po montáži minimální. Profily Dasso mají svou charakteristickou barvu, která v závislosti na intenzitě dopadajícího UV záření zesvětluje. K prvním barevným změnám může dojít již krátce po montáži. Bez pravidelné údržby pigment časem zešedne do pěkné stříbrné patiny stejně jako každé tvrdé dřevo vystavené slunečnímu záření.

Katalog E shop dav

Ukázka přirozeného stárnutí bambusových profilů

XTR.1 CTECH.1

Nový

Přirozená patina

Po ošetření

Nový

Přirozená patina

Po ošetření