Dřevené terasy

V naší nabídce najdete široké spektrum dřevin, profilů, délek a provedení terasových prken. Můžete vybírat z tuzemských i exotických dřevin, teras  z modifikovaného dřeva. Novinkou jsou designové dřevěné dílce s povrchovou fólií švýcarské výroby. Součástí kompletní nabídky je příslušenství, montážní návody, čistící a nátěrové hmoty, ale i servis.

Prohlédnout katalog

Image-ACCOYA_1-600×300
Image_Sibiřský-modřín_1-600×300
Image_Thermoborovice_2-600×300
Image_Sibiřský-modřín_2-600×300


Novinka: Designové terasové dílce FLOOVER

Nová generace designových terasových dílců je ideálním spojením vlastností přírodních a moderních materiálů. Terasové dílce švýcarského výrobce FLOOVER splňují požadavky náročných zákazníků, kteří preferují přírodní dřevěná prkna a současně chtějí věnovat minimum času údržbě a péči. Terasové dílce z thermoborovice s ochranou vrchní polypropylenovou folií jsou vysoce odolné proti otěru, UV záření a současně si zachovávají vzhled přírodního dřeva.


terasove-prkno_massaranduba

Massaranduba

Vysoce tvrdé, těžké a trvanlivé dřevo s hustotou 1200 kg/m³ pochází z jižní a střední Ameriky s červenohnědým zbarvením. Dodávaná prkna jsou předsušena na vlhkost cca 25 %.

 

Katalog ke stažení


terasove-prkno_garapa

Garapa

Vysoce tvrdé, těžké a trvanlivé dřevo s hustotou 850–950 kg/m³ pochází z jižní a střední Ameriky. Citronově žluté zbarvení, se stárnutím dřeviny se barva stává světle hnědou, z některých úhlů pohledu se může objevit nevýrazný proužek. Dodávaná prkna jsou předsušena na vlhkost cca 16 %.

 

Katalog ke stažení


Accoya

Modifikované dřevo budoucnosti je vynikající materál pod registrační známkou. Produkt, který se vyrábí metodou acetylace borovice Radiata Pine, tedy chemickou modifikací dřeva bez použití biocidních látek. Výsledkem je dřevo s mimořádnými vlastnostmi, jako je rozměrová stálost a odolnost. Tyto vlastnosti se shodují s vlastnostmi nejtrvanlivějších tropických dřevin a v mnoha okolnostech je i překonávají. Dřevo Accoya se rychle stává oblíbeným materiálem pro venkovní použití na terasy, fasády a lze ho použít prakticky na cokoliv – od oken a dveří přes podlahy až po obklady. Hustota dřeva: cca 520 kg/m³. Garance životnosti minimálně 25 let.

 

Katalog ke stažení


terasove-prkno_thermojasan

Thermojasan

Původ dřeviny střední Evropa. Hustota dřeva se pohybuje mezi 530-550 kg/m³. Rozměrově velmi stálé a trvanlivé dřevo se speciální tepelnou úpravou (okolo 200-215 °C) zvyšující odolnost proti škůdcům a dřevokazným houbám. Tmavě hnědé zabarvení dřeviny.


Thermoborovice

Bezúdržbové, trvanlivé dřevo s hustotou cca 530 kg/m³ pocházející ze Skandinávie. Speciální tepelná úprava (při cca 200 °C) zvyšuje odolnost proti škůdcům a dřevokazným houbám. Dřevo je rozměrově velmi stálé (dochází k min. dilatacím) oproti prknům bez thermo úpravy. Karamelově hnědé zbarvení dřeviny postupem času bez ošetření šedne.

 

Katalog ke stažení


terasove-prkno_bangkirai

Bangkirai

Původ dřeviny Jihovýchodní Asie. Hustota dřeviny 850-1150 kg/m³. Vysoce tvrdé, těžké a trvanlivé dřevo. Prkna vzduchosuché s vlhkostí cca 18-25%. Světle až po hnědavé zbarvení dřeviny.


terasove-prkno_sibirsky-modrin

Sibiřský modřín

Prkna s vysokou houževnatostí pro každého. Vysoce trvanlivé dřevo s hustotou cca 600 kg/m³ odolává i extrémním teplotním výkyvům až do -50 °C. Díky pomalému růstu a hustým letokruhům má dřevina výbornou mechanickou odolnost. Světle žlouté až načervenalé zbarvení dřeviny se přirozeně mění na patinově stříbrošedé.

 

Katalog ke stažení


terasove-prkno_evropsky-modrin

Evropský modřín

Tyto terasy jsou charakteristické výraznou kresbou a přítomností tmavých suků. Vysoce trvanlivé dřevo s hustotou cca 560 kg/m³ s příznivým poměr kvality a ceny. Nekomplikovaná montáž řadí evropský modřín k žádaným materiálům. Světle nahnědlé až načervenalé zbarvení dřeviny (postupem času dostává patinový stříbrošedý vzhled).

 

Katalog ke stažení


terasove-prkno_borovice_tlakove_impregnovana

Borovice tlakově impregnovaná

Dřevo z oblasti střední Evropy je charakteristické výraznou kresbou letokruhů a přítomností větších suků. Jedná se o dřevinu s hustotou cca 520 kg/m³. Vyhledávaná varianta teras pro svou solidní živostnost a nízkou pořizovací hodnotu, světle nažloutlé zbarvení dřeviny se postupem času ztrácí a prkna dostávají patinově stříbrošedý vzhled.


terasove-prkno_borovice

Borovice

Dřevo z oblasti střední Evropy je charakteristické výraznou kresbou letokruhů a přítomností větších suků. Jedná se o dřevinu s hustotou cca 520 kg/m³. Vyhledávaná varianta teras pro svou solidní živostnost a nízkou pořizovací hodnotu, světle nažloutlé zbarvení dřeviny se postupem času ztrácí a prkna dostávají patinově stříbrošedý vzhled.

 

Katalog ke stažení


terasove-prkno_douglaska

Douglaska

Dřevo z oblasti střední Evropy. Jedná se o kvalitní dřevinu s výraznou kresbou a hustotou cca 530 kg/m³. Pro douglasku je charakteristická přítomnost velkých suků a zvýšený obsah pryskyřice. Načervenalé zbarvení dřeviny (postupem času dostává patinový stříbrošedý vzhled).

 

Katalog ke stažení


Galerie