Podlahy a příslušenství


Laminátové podlahy

Laminátové podlahy si již před dlouhou dobou vyčlenily své jedinečné místo hned vedle třívrstvých podlah a podlah z masivního dřeva. A to nejen pro vysokou odolnost a snadnou údržbu povrchu, díky níž jsou vhodné pro náročné požadavky v intenzivně namáhaných místnostech.

Laminátové plovoucí podlahy jsou vícevrstvé podlahové krytiny, které kombinují mechanickou pevnost a izolační vlastnosti podkladu s odolností a pěkným vzhledem povrchové vrstvy. V současné době jsou laminátové podlahy vnímány jako cenná alternativa k podlahám ze skutečného dřeva. .

 


Vinylové podlahy

Vinylové podlahy konečně umožňují použití atraktivních dekorů v místnostech, kde jste o nich doposud jen snili. Díky své voděodolnosti jsou ideálním řešením do koupelen či kuchyní. Domácnosti silných alergiků, kde je potřeba udržovat nadstandardní čistotu za použití silnějších čistících prostředků, mohou díky vinylovým podlahám konečně získat trendový vzhled.

Vinylové podlahy se vyznačují tedy zejména snadnou pokládkou i údržbou, pružností, odolností i širokou škálou dekorů.

 


Dřevěné podlahy

Dřevo se jako podlahový materiál používá již několik století. Je příjemně teplé a působí uklidňujícím dojmem. Dřevěné podlahy jsou vrcholem kvality podlahy v obytném prostoru. Představují spojení tradice s kvalitou použitého materiálu a špičkových technologií ve vztahu k příznivé ceně. Velkou výhodou je, že dřevo dýchá, díky čemuž reguluje mikroklima domů a bytů.

Dřevěné plovoucí podlahy zaručují kvalitní tepelnou izolaci místnosti i akustickou izolaci – tlumení hluku.

 Korkové podlahy

Korkové podlahy jsou velmi pohodlné pro chůzi díky přirozené a nenapodobitelné pružnosti korku, která poskytuje jediněčný komfort v pohybu. I v případě chůze naboso pocítíte pohodlý a příjemný došlap, mají schopnost odolat tvrdým nárazům, což z nich činí velmi odolnou krytinu a zvyšuje její životnost.


Přílušenství

 

Podlahové lišty (s příslušenstvím)

Soklové lišty vhodně doplňují podlahu, ať už jsou zhotoveny z MDF opatřené fólií, nebo se jedná o dřevěné dýhované lišty či lišty plastové. Lišty dodáváme v různých šířích s různým způsobem upevnění. K lištám patří i komponenty: koncovky, vnitřní a vnější rohy, spojky.

Podlahové profily

Podlahové profily přechodové, vyrovnávací, ukončovací nebo schodové jsou zhotoveny z HDF materiálu nebo hliníku, s povrchovou úpravou dřevodekoru nebo eloxované v barvě stříbra, zlata a bronzu. Systém upevnění buď pomocí hmoždinek nebo se jedná o profily samolepící či šroubovací.

Podlahová chemie

Německé výroby značky KIESEL jsou oblíbené díky své nízké spotřebě a výborné kvalitě. V nabídce máme: penetrace, samonivelační stěrky, lepidla na všechny typy podlahovin, laky a další materiály této značky.

Podkladové a izolační materiály

Izolační podložky pod plovoucí podlahy, s ohledem na kritéria pro použití podlahových podložek: zlepšení kročejového hluku, snížení průchozného hluku, tepelná vodivost, propustnost pro vodní páru a tlalková stabilita

Vyrábějí se podložky z těchto materiálů:
Mırelon – pěnový polethylen
Hobra – dřevovláknité desky
Starlon – extrudovaný polystyren xps
Tuplex ® – podložka tvořená dvěma speciálními foliemi s vrstvou polystyrénových granulí uprostřed, tato struktura zabraňuje pronikání vlhkosti z podkladu do podlahy a napomáhá odvádět vlhkost k okrajům podlahy a odvětrat ji.
Podložky pod celovinylové dílce: Forbo, Estillon Basic
PE Folie – jako parozábrana

Údržba podlah

Vše potřebné pro údržbu podlah Vám nabízíme pod značkou ASKO. V nabídce naleznete: sprej mop v setu včetně čističe, čistič koncentrovaný či roztok, regenerační olej, mýdlo na dřevo a další výrobky.

Nářadí k pokládce podlah