DŘEVOTŘÍSKOVÉ DESKY SUROVÉ

Desky vyrobené ze 100% dřevní hmoty, pojené syntetickými lepidly, emisní třída E1. Povrch desek je broušený. Desky ostrohranné nebo v provedení pero/drážka lze brousit, řezat, vrtat, frézovat běžnými dřevoobráběcími nástroji a dále upravovat dýhováním, laminováním aj.

Použití: nábytkářský průmysl, stavebnictví, výroba montovaných staveb.

DŘEVOTŘÍSKOVÉ DESKY LAMINOVANÉ

Dřevotřísková deska s krycí vrstvou – dekoračním papírem napuštěným syntetickou pryskyřicí. Laminované desky se používají ve všech oblastech výroby nábytku a interiéru, především tehdy jsou-li požadovány odolné povrchy.

SOLOLIT – DŘEVOVLÁKNITÉ DESKY TVRDÉ

Tvrdá dřevovláknitá lisovaná deska
Použití:

  • nábytkářský průmysl (záda skříní, dna šuplíků, spodní díly postelí a sedacích souprav)
  • obalový materiál (balení kovovýrobkov, bedničky)
  • stavebnictví (pomocné desky, součásti konstrukčních prvků staveb, ochrana proti vlhkosti)
  • výstavní tabule, lehké přenosné příčky

MDF DESKY SUROVÉ

MDF desky jsou středně tvrdé dřevovláknité desky s hustotou cca 740 kg/m3 (pro tl. desky 18 mm), základní surovinou pro výrobu MDF desky je smrkové dřevo. Struktura MDF desky umožňuje kvalitní zpracování povrchu frézováním a lakováním.
Použití: pro suché prostředí, nábytek a vnitřní vybavení interiéru.

MDF, HDF DESKY LAKOVANÉ

Laminované dřevovláknité desky jsou fenolovou pryskyřicí pojené dřevovláknité desky na vnější straně polepené laminovacím papírem s melaminovou pryskyřicí. Používají se pro pláště dělících příček a dveří, při výrobě nábytku pro menší záda a dna zásuvek.

OSB – DŘEVOŠTĚPKOVÉ DESKY

OSB desky jsou třívrstvé konstrukční desky na bázi dřeva z lisovaných plochých štěpek (převážně borovice). Oblasti použití: dřevostavby, zejména podlahové, střešní a stropní konstrukce, obaly, bednění.

PŘEKLIŽKY STAVEBNÍ – OBALOVÉ

Překližkované borové desky, lepené vodovzdorným lepidlem bez větších nároků na kvalitu povrchu. Poskytují široké spektrum použití např. výroba obalů, suchá výstavba, bednění nepohledových betonů.

PŘEKLIŽKY VODOVZDORNÉ STAVEBNÍ

Vodovzdorné překližky jsou velkoplošným překližovaným materiálem, skládajícím se z lichého počtu dýh, vzájemně slepených kolmo na směr vláken fenolformaldehydovým lepidlem. Jsou vyráběny z tuzemských jehličnatých dřevin, především smrku a borovice.
Vlastnosti : vysoká pevnost a pružnost vzhledem k objemové hmotnosti, rozměrová stálost
Použití : stavebně truhlářská výroba, podlahy, dřevěné obaly, stavebnictví, zemědělství

PŘEKLIŽKY FÓLIOVANÉ

Jsou vodovzdorné překližky, vyrobené z listnatých a jehličnatých dřevin, povrchově upravené fenolickou fólií. Překližky se vyrábějí ve dvou provedeních: překližky oboustranně povrchově upravené hladkou fólií a překližky, mající jednu stranu upravenou hladkou fólií a druhou stranu fólií s protiskluzovou úpravou. Boční hrany jsou opatřeny nátěrem proti působení vlhkosti.

Možnosti použití:
Překližky s hladkou fólií

  • betonářské účely
  • bočnice přívěsných vozíků a jiné vhodné použití s protiskluzovou úpravou

Překližky s protiskluznou úpravou

  • ložná plocha přívěsných vozíků

TRUHLÁŘSKÉ PŘEKLIŽKY

Překližky pro všeobecné použití ( truhlářské ) jsou velkoplošným překližovaným materiálem na bázi dřeva, vzniklého vzájemným a kolmým slepením lichého počtu loupaných dýh. Jsou vyráběny z tuzemských jehličnatých dřevin ( smrk, borovice ), lepené močovinoformaldehydovým lepidlem. Překližky jsou určeny pro vnitřní (suché) prostředí.
Vlastnosti : vysoká pevnost a pružnost vzhledem k objemové hmotnosti, rozměrová stálost
Použití : vhodné pro použití v interiéru ( překližky nejsou odolné vůči dlouhodobému působení
vody ) například stavebně truhlářská výroba, nábytkářská výroba, výroba hraček, hudebních nástrojů, obalů apod.

SPÁROVKY

Spárovky jsou desky vyrobené lepením dřevěných lamel. Vyrábí se v provedení průběžná spárovka nebo spárovka nekonečný spoj (cink), jak z tvrdého listnatého dřeva (buk,dub), tak měkkého jehličnatého (smrk, borovice). Jsou vhodné pro výrobu schodišť, nábytku, pracovních ploch atd.

BIODESKY

Biodesky se skládají ze tří vrstev, které se na sebe vzájemně příčně lepí. Tímto lepením je dodržena podstatně větší stálost desek proti průhybu a kroucení. Desky jsou určeny k výrobě interiérového vybavení, nábytku atd.

HRANY K DESKOVÉMU MATERIÁLU

Vysoce kvalitní termoplastové ABS hrany splňující ekologická kritéria a chráněná UV filtrem proti vyblednutí zvyšují kvalitu finálního výrobku a staly se standardem při výrobě nábytku. Lamino hrany vyrobené z impregnovaného lakovaného dekoračního papíru. Dýhové hrany z krájených přírodních dýh napojené do nekonečné role a zpevněné nánosem tavného lepidla nebo flísem.