Asko – 25 let s láskou ke dřevu

Asko – 25 let s láskou ke dřevu

„Asko je pro mne můj život.“

 Tato slova zazněla v úvodu slavnostního galavečera společnosti Asko a.s. z úst generálního ředitele a spolumajitele Ing. Jana Hrdiny, které se konalo v pátek 8.dubna 2016, ku příležitosti založení firmy otcem Jana panem Ing. Vladimírem Hrdinou, a to v krásných secesních prostorách Obecního domu v Praze.

 

Pořadatele slavnostního večera pana Hrdinu potěšil velký zájem o tento galavečer, hlavní Smetanova síň Obecního domu byla obsazena téměř šesti sty hosty a nabitý program večera probíhal až do nočních hodin. Mezi hosty nechyběli významní zákazníci z podlahářských velkých, středních ale i menších firem Čech, Moravy a Slovenska, a za pozvané dodavatele se účastnili velké společnosti ze světa dřevozpracujícího průmyslu z ČR a zahraničí, ale také ze světa podlah, jako například výrobce korkových podlah Amorim – Wicanders, zástupci firem Haro, Kronotex a Rooms, Kronopol, Forbo, Floover a další.

Velmi překvapivým a stěžejním bodem večera byl natočený film o společnosti Asko a.s., který se promítal již po prvních slovech pana ředitele. V sále bylo ticho a všichni sledovali na obrovském plátně začátkem filmu kroky pana Hrdiny po centrálním logistickém skladu v Uhříněvsi, kde se skladují mj. podlahy výše uvedených značek. Pan ředitel se zmiňoval o historii firmy, o založení i jejím vývoji. V průběhu filmu se vyjádřila řada zaměstnanců o svých začátcích, spokojenosti a o tom, co pro ně samotné Asko znamená. Je vidět, že Asko je rodinná firma nejen od založení, ale i celá firemní kultura se v tomto duchu nese. Film po skončení sklidil zasloužené ovace a myslím, že ukázal pravého ducha společnosti a jejího zakladete.

 

 

Slavnostní událost byla tradičně využita i k poděkování zaměstnancům pracujícím pro firmu od jejího založení. Ti spolu se zakladateli, manželi Hrdinovými a generálním ředitelem Janem Hrdinou, slavnostně rozkrojili dort, jako výraz poděkování za dlouholetou spolupráci na společné vizi a společné tvrdé práci. Dort  ve tvaru pařezu tak tematicky dokresloval celý večer věnovaný lesu, dřevu a životnímu prostředí. Dále pan ředitel pokračoval poděkováním všem hostům za účast, tedy zaměstnancům za poctivou práci v týmových barvách Asko a největší děkování patřilo všem věrným zákazníkům a také kvalitním a významným dodavatelům; někteří z nich přiletěli i ze vzdálenějších koutů Evropy.

Mikrofonu se zkušeně chopila, a celým večerem provázela krásná Tereza Kostková, která svojí přirozeností přispěla k již tak příjemnému večeru. Mimo jiné o večeru řekla: „Moderovala jsem zde již mnoho akcí, ale společenskou večeři s programem v Obecním domě ještě ne. Je to čest pro člověka se účastnit takovéto události v takto nádherných prostorách v centru Prahy“. V průběhu večera vystoupila zpěvačka Anna K, která se svou rockovou kapelou rozezvučela krásné historické prostory Obecního domu. Následně pak hosté využili programu v přilehlých sálech, kde probíhal bohatý raut, vystoupení artistů, degustace vín. V Riegrově sále pak byla třeba i taneční škola, která pokračovala volnou taneční zábavou na živou hudbu a roztancovala tak i poněkud konzervativnější hosty. Mohli jsme vidět hvězdy ze Stardance, Michala Kurtiše a Alice Stodůlkové, kteří protancovali ve Smetanově síni doslova střevíce. Večer vyvrcholil opětovným poděkováním za účast a rozloučením. O zábavu se postarala kapela a hosté se příjemně bavili až do pozdních hodin.

 

 

Pan Hrdina a Asko samotné se rádi věnují pomoci druhým, proto část večera byla věnována i charitě. Pro tento večer byl připraven a předán šek Projektu „Světluška“ – Nadačnímu fondu Českého rozhlasu ve výši 25.000,- Kč. Dále si mohli hosté zakoupit knihu „Cesta Světla – Jan Ámos Komenský“, kterou pan Hrdina vydal.

 

 

Galavečer ku příležitosti 25. výročí založení společnosti Asko a.s., byl podle reakcí zúčastněných a také dle následně obdržených děkovných dopisů povedený a víme, že se hostům líbil a přispěl k zpříjemnění konce týdne, v takto již dost hektické době. Rodinné společnosti Asko a.s. s tradicí přejeme dalších krásných a úspěšných 25 let v kolektivu zaměstnanců, kteří svojí každodenní prací přispívají k budování přátelských vztahů se zákazníky a dodavateli.